Most kolejowy Siekierki–Neurüdnitz na Odrze powstał w 1892 r.

Wycofująca się armia niemiecka dokonała jego wysadzenia w 1945 r. , po II wojnie światowej został odbudowany, jednak służył jedynie testom obciążeniowym.

Obecnie obiekt zyskuje nowe życie. Już niedługo, po polskiej stronie, płyty kompozytowe FRP w technologii InfraCore Inside staną się podstawą ścieżki pieszo-rowerowej, która połączy się polsko- niemieckie trasy jakże urokliwego dorzecza Odry. Most w Siekierkach będzie służył nie tylko cyklistom, ale i pieszym, pozwalając podziwiać walory widokowe i piękną przyrodę po obu stronach granicy.

Warto zaznaczyć, że inwestycja toczy się z poszanowaniem stałych mieszkańców tej okolicy, jak chociażby puchacza Bubo-Bubo, dla którego na czas prac budowlanych zamontowano specjalne platformy lęgowe. Na szczęście dla puchacza, jedną z zalet płyt FRP w technologii InfraCore Inside jest ich błyskawiczny montaż:)

Po więcej pięknych ujęć zapraszamy tu:
Motoparalotnie nad Odrą dodał(a) nowe zdjęcia (21) do albumu: Stary most kolejowy Siekierki / nowa droga rowerowa — w mieście: Siekierki (województwo zachodniopomorskie).