W obecnych czasach kiedy bezpieczeństwo, wygoda ale i design są bardzo ważne jesteśmy dumni z naszej kolejnej realizacji, która spełnia wszystkie oczekiwania w powyższych obszarach. Dotychczasowy mostek przeznaczony pojazdom samochodowym, ze względu na brak innej przeprawy, służył również rowerzystom i pieszym. Rozwiązanie to było bardzo niebezpieczne ze względu na niewielką szerokość obiektu i brak barierek separujących pieszych od samochodów.

W chwili obecnej po zamontowaniu kładki pieszo-rowerowej z kompozytu FRP w technologii InfraCore Inside o szerokości użytkowej 2,5 metra zarówno piesi spacerujący w kierunku jeziora Limajno jak i rowerzyści mają bezpieczniejsze wycieczki.

Dla wyjaśnienia FRP ( fiber reinforced polymers ) jest materiałem, który nie koroduje, jest odporny na działania wilgoci i promieniowania UV, ponadto nie ulega rozkładowi pod wpływem czasu. Konstrukcje InfraCore Inside są w całości prefabrykowane i niepodzielne, bez wewnętrznego klejenia lub użycia śrub. Wytrzymałość całkowicie opiera się na włóknach, które są mocniejsze od stali.

Bezobsługowość oraz bardzo długi okres gwarancji obiektu cieszy inwestora, mieszkańców i nas jako dostawców.